Hakkımızda

70 ’Lİ YILLARIN BAŞLARINDA MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNDE ÖGRENCİYKEN İLK DENEMELERİNİ YAPTIĞIMIZ VE ÖNCE ARKADAŞLARIMIZA VE YAKINLARIMIZA TEST ETTİRDİĞİMİZ İLK AR-GE ÇALIŞMALARIMIZI HOCALARIMIZLA YAPTIĞIMIZ BU CİHAZ O ZAMANLARDA SADECE AMERİKA VE AVRUPADA VARDI. VE TÜRKİYEDE OLMAYAN BU ÜRÜNÜ İLK DEFA BİZ ÜRETMİŞ OLDUK. O YILLARDA BU ISITICI ÖĞRENCİLERİN FAVORİSİ VE SOĞUK KIŞ GECELERİNİN VAZGEÇİLMEZ UNSURU OLMUŞTU.

BU BAŞARİ BİZE İTİCİ BİR GÜÇLE ÜNİVERSİTEDEN MEZUN OLUR OLMAZ PROFESYONEL ANLAMDA ŞİRKETİMİZİ KURMAMIZA NEDEN OLDU.

1974 YILINDA İLK TİCARİ ÜRÜNÜMÜZÜ ÇIKARDIĞIMIZDAN BUYANA TAM 40 YIL GEÇMİŞ BULUNUYOR. BUGÜNKÜ İLERİ TEKNOLOJİYE BAKARAK, O YILLARDA BİNBİR ZORLUKLA ÜRETİLEN İLK ELEKTRİKLİ BATTANİYENİN KIYMETİNİ HESAP ETMEK, DEĞERİNİ ANLAMAK ÇOK ZOR OLUR. İTHALATIN ÇOK SINIRLI OLDUGU O YILLARIN TÜRKİYE'SİNDEKİ DÖVİZ SIKINTISINİN ZİRVE YAPTİĞİ ( Kİ ÜLKE BAŞBAKANI 70 CENT'E MUHTACIZ DEMİŞTİ ) BİR DÖNEMDE BÖYLE BİR SEKTÖRÜN VAROLMASINI SAĞLAYAN VE İLK KİLOMETRE TAŞI VAZİFESİNİ ÜSTLENEN ŞİRKETİMİZ BUGÜN KURULUŞUNUN 40. YILINA ULAŞMASINI HAKEDEN BİR GURURLA KUTLAMAKTADIR. ARADAN GEÇEN BU UZUN ZAMANDA, ÖNCELİKLE ELEKTRİKLİ BATTANİYELERİN NE KADAR FAYDALI OLDUĞUNU ANLATMAKLA BAŞLAYAN SERÜVENİMİZ HER YIL, YENİ TEKNOLOJİNİN TAKİP EDİLMESİYLE DÜNYAYA PARALEL OLARAK YENİ GELİŞMİŞ ÜRÜNLER SUNMAYA DEVAM ETMEKTEDİR.

SEKSENLİ YILLARIN BAŞLARINDA ISI AYAR CİHAZININ (0-1-2-0) (ILIK- SICAK) ÜRÜNLERE KONMASI VE TSE BELGESİ'NİN HAZIRLIK EVRELERİNDE GÖRÜŞ ALIŞVERİŞLERİ İLE BU BELGENİN ALINMASI VE SONRASINDA TÜRKİYE'DE VE DİŞ ÜLKELERDEKİ FUARLARDA SEKTÖRÜ TEMSİL ETMEMİZ, BİRBİRİNİ TAKİP ETMİŞTİR. İLK OLARAK SEKSENLİ YILLARDA O ZAMAN İSTANBUL'A GELEN İRAN VE IRAK’LILARA BATTANİYELERİN TANITILMASI İLE BU ÜLKELERE İLK SATIŞLAR BAŞLAMIŞTIR.

DAHA SONRAKİ DÖNEMDE, DOKSANLARIN BAŞINDA, LALELİ PİYASASINDA, DAĞILAN ESKİ DEMİRPERDE ÜLKELERİNE İLK SATIŞLAR ( Kİ BU ÜLKELER RUSYA, UKRAYNA, MOLDOVA, KAZAKİSTAN, BULGARİSTAN, ROMANYA, TÜRKMENİSTAN VE AZERBEYCAN’DIR) YAPILMIŞTIR .BUNLARA İLAVETEN KIBRIS T.C., SURİYE VE İSPANYA'YI DA DAHA SONRADAN KATABİLİRİZ.

GLOBALLEŞEN DÜNYADA TEKNOLOJİK GELİŞMELERİN ÜST SEVİYELERE ÇİKMASI İLE İSTENEN STANDARTLAR ÇITA SEVİYESİ ÇOK YÜKSELMİŞTİR. BUNA PARALEL OLARAK 2000’ Lİ YİLLAR DA AVRUPA BİRLİĞİNE UYUM SÜRECİNİN DE ETKİSİ İLE BU BİRLİĞİN İSTEDİĞİ VE TÜM DÜNYADA GEÇERLİ OLAN CE GÜVENLİK SERTİFİKASI’NIN ALINMA ZORUNLULUĞU DOĞMUŞTUR.

ŞİRKETİMİZDE 2004 YILINDA, AVRUPADAKİ EURO CERT LABORATUARLARINDA TEST EDİLEN VE ONAYLANAN ÜRÜNLERİMİZ CE BELGESİNİ ALMAYA HAK KAZANMIŞ İLK VE TEK ELEKTRİKLİ BATTANİYE DİR.

ISITEL SANAYİ VE TİC.LTD.ŞT. © 2019